Co vás napadne jako první když se řekne výbavička pro miminko? Pro většinu lidí bude asi důležité oblečení a pak kočárek. Bez oblečení se novorozenec neobejde v žádném případě, protože neumí regulovat tělesnou teplotu, a tak i v největších vedrech musí mít na sobě nějaké oblečení. U miminek je velice důležité dbát na to, aby bylo oblečené tak akorát. V létě stačí plenka a body s letními ponožkami, v mrazech by se nemělo zapomínat na kombinézu a zimní fusak. Teplota se zkouší dotykem za krkem, pokud je dítě zpocené, musíte něco málo sundat, a pokud je studené, potřebuje ještě obléct. Pro všechny nové rodiče je to tak trochu boj, a připravte se na to, že první měsíce s sebou budete vozit hromady věcí včetně oblečení. Je lepší něco mít zbytečně než něco nemít a potřebovat to.

šedý kočárek

Co je ještě důležité?
V prvních měsících opravdu miminko nevyužije žádné hračky, maximálně pár chrastítek a kontrastní knížky. Spousta rodičů chce samozřejmě nakupovat do zásoby, na tom není nic špatného, ale je potřeba věnovat se zejména věcem, které dítě ocení určitě. Jednou z těchto věcí by mohl být kombinovaný kočárek, který usnadňuje manipulaci s dítětem. Pokud si chcete občas odpočinout, budete nejspíš muset dát miminko do kočárku, aby s ním někdo z rodiny mohl jít na procházku. A to se bez kočárku dělá špatně. Pokud vy sami chcete nosit dítě v nosítku, je to samozřejmě možné, ale myslete na to, že vaši rodiče už možná nosítko nezvládnou.

fialový kočárek

Kombinovaný kočárek je ideální volba, protože můžete mít hlubokou korbu a sportovní nástavbu v jednom. Dnes najdete skvělé kočárky za pár korun, a rozhodně se nemusíte bát, že by nebyly kvalitní. Je zbytečné utrácet za kočárek desítky tisíc, když to stejné, jen bez značky, můžete mít o mnoho levněji. Kočárek vždy kupujte osobně a před koupí si ho vyzkoušejte, předejdete tak problémům.