Udává se, že během běžné menstruace žena neztratí více než šálek krve. Ani to ale není nijak zanedbatelné množství a proto je potřeba dostatečně pít. Samozřejmostí by po celou dobu menstruace mělo být používání vhodných hygienických pomůcek. I když ženy menstruují už několik let, často ještě nenašly vhodné hygienické pomůcky. Naprostá většina žen používá vložky nebo tampony, které ale nemusí každé úplně vyhovovat. Problém může být v tom, že i přes veškerou snahu o výběr vhodné savosti, častou výměnu a snahu o pečlivé používání může dojít k protečení, což je velmi nepříjemné v jakémkoliv věku.

světlé kalhotky

Důležité je měnit
Uvádí se, že běžné jednorázové pomůcky vydrží zhruba 6 hodin. Každá žena si musí sama vyzkoušet které pomůcky jí nejvíce vyhovují a které jak dlouho vydrží. Je důležité podotknout, že je nutné pomůcky měnit maximálně po těch 6 hodinách. Menstruační krev se při delším nošení vložky či tamponu mění v semeniště bakterií, což může způsobovat zdravotní problémy.

Silná menstruace je ještě horší
Silná menstruace dokáže ženy vyřadit z běžného života. Je to dáno tím, že ztráta krve je větší a pokud je třeba žena chudokrevná, může jí být opravdu špatně. Závratě, motání hlavy i zvracení mohou být způsobené větší krevní ztrátou. A pokud používáte tampony, může vám být ještě hůř. To proto, že tampony mohou způsobovat záněty i bolest břicha.

vložky a tampony

Menstruační kalhotky pro silnou menstruaci jsou skvělou alternativou pro ženy, které hledají hygienické pomůcky které jsou cenově dostupné, komfortní a diskrétní. Cena za jedny kalhotky je sice vyšší, ale při správné péči vám vydrží dlouho. Tím se cena za ně v podstatě snižuje. Vyzkoušejte kvalitu kalhotek, které mohou nosit slečny i od první menstruace. Jsou zdravotně nezávadné a jejich údržba je velmi snadná – stačí je namočit do vody a dát prát.