Suché zipy se ujaly ve společnosti již před půl stoletím a za socialismu se začaly objevovat v systémech zapínání oděvů a obuvi, sportovních potřeb a cestovních zavazadel. V současné době tento trend využívání „vynálezu století“ pokračuje v obdobném duchu a navíc je velice snadné suchý zip pořídit jako metráž v různých šířích a barvách. Můžete s ním pak nakládat podle svého i na méně tradiční záležitosti.

bodlák - suchý zip

Suchý zip jako svazovač

Také máte takový chaos v kabelech pod psacím stolem? Toto ovšem zavání i úrazem elektrickým proudem, protože pokud se vám podaří někde skřípnout přívodní či prodlužovací šňůru od spotřebiče, a poškodíte izolaci kabelů, dotek slaným potem na bosém chodidle vás může usmrtit. Předejděte těmto situacím včas přehledem v kabeláži s pomocí pásků na suchý zip, pásky kabely nepoškodí, protože jsou dostatečně měkké, a zároveň se postarají o perfektní přehled https://webevzp.blob.core.windows.net/media/Default/dokumenty/formulare/platci/pouceni-2016.pdf prostoru pod stolem.

pálky na suchý zip

Lepší než oboustranná lepicí páska

Oboustranná lepicí páska je perfektní pomocník při tvorbě a instalaci bytových dekorací, snadno s ní přilepíte na zeď obrázky nebo některé lehké předměty. Nevýhodou tohoto řešení je ale pevnostní limit, zatímco pokud využijete suchý zip, ten unese na svých „bedrech“ stonásobně větší zátěž. Pouhý tenký proužek suchého zipu si poradí i s několika desítkami kilogramů těžkého závaží.

Tepláky v pase

Také vám vadí systém zapínání tepláků na tkaničku? Aby vám tepláky nepadaly, musíte tkaničku pořádně utáhnout, a to vás pak škrtí, protože jde o poměrně tenký provázek. Když ovšem našijete široký pruh suchého zipu do tepláků v pase, bude systém upínání mnohem efektivnější a zároveň velmi rychlý. Žádné škrcení, žádné problémy. Kromě tepláků využijete suchý zip v pase i na sportovních či outdoorových kalhotách, plavkových šortkách a u rukávů triček, mikin nebo bund.