Nenechávejte seniory namáhavě dřít

Někteří lidé v seniorském věku mají tendenci zvládnout mnoho prací sami, ačkoli na to již nemají dostatek energie. Anebo ji mají, ale trvá jim delší čas regenerace. Stěhování seniorského bytu v první řadě obnáší třídění věcí a jejich balení do krabic a může to probíhat podobně, jako u Mistra Bílka ve filmu „Kulový blesk“, kdy mu s balením vypomáhal Josef Abrhám a Rudolf Vodrážka.

stěhování seniorů

Věnujte jistý čas zejména pečlivému třídění předmětů a snažte se seniory přimět k tomu, že nemá význam mít z bytu skladiště, ale že by měl být naopak více vzdušný, a měly by se v něm nacházet předměty užitné hodnoty, které jsou skutečně prakticky využívány.

Uvažujte o novém nábytku

Mnoho seniorů je vázáno na starý nábytek, který je provází desítky let. Jestliže však objevíte nábytek hezčí, více praktický a celkově zajímavější, můžete je přesvědčit, aby se toho starého zbavili a dali přednost vašemu návrhu. Mohou to být například praktičtější vestavěné skříně na míru, s nimiž vyplníte předsíň nebo halu a v obytném prostoru zůstane více místa pro odpočinek, pokojové rostliny a dekorativní předměty.

balení věcí do krabic

Stěhovací firma

Stěhovací firmy stěhování v Praze 12 Stěhování Mamut jsou připravené přestěhovat i seniory. Mohou se tu poměrně často vyskytnout i situace, kdy je zapotřebí odvézt vytříděné nepotřebné předměty na sběrná stanoviště, tedy tak, aby to nedopadlo podobně, jako s Mistrem Bílkem, kdy jeho vavřínové věnce a porcelánové sousoší končí svůj život na popelnici před domem.

Stěhováci rovněž mohou vypomáhat s demontáží nábytku a poradí si i s velmi těžkými předměty, které tu mohou mít své místo, jako jsou trezory, klavíry či velká akvária. Senioři také mohou být vášnivými sběrateli, v jejich bytech lze nalézt i řadu zajímavých exponátů obrazů, soch, porcelánu a keramiky a dalších předmětů, které jsou součástí různých sbírek.