Vždycky jsem si říkala, informační technologie není nic pro mě. Nikdy jsem pořádně nedokázala pochopit, jak se někdo může zajímat o informačních technologií, když opravdu je moc složitá. Já jsem vždycky chtěla to, že bych si udělala nějaký počítačový kurz, abych lépe zvládala informační technologie anebo znalosti s počítačem. Jenomže když jsem se koukala okolo sebe, kde byly počítačové kurzy, tak buď to byly opravdu hodně drahé anebo byly zabrané. Je přece logické, že ty nejlevnější počítačové kurzy bude rozebrané ihned. A každá výuka počítačových kurzů se dělala tak, že tam vždycky bylo maximálně deset uchazečů.

Nemám velké počítačové znalosti.

Víte, oni by klidně vzali víc, ale oni chtěli, aby se ke každému klientovi chovali opravdu individuálně, takže chtěli raději méně zájemců, i když o ty levnější počítačové kurzy byl velmi vážný zájem, že by se to ani snad nedalo spočítat. Opravdu je zájem o počítače a o informační technologii veliký zájem a já s tomu vůbec nedivím. A zbyly tam akorát ty dva opravdu drahé počítačové kurzy. Sice tam bylo napsáno, že v hodině jsou ty učitelé, kteří všechno vysvětlují a tento kurz trvá taky o dva týdny déle. Jenomže já jsem si to nemohla dovolit. Informační technologií jsem se tedy zatím prozatím učila sama doma, a to díky videím na počítači.

Chci mít počítačový kurz.

Nic moc jsem z toho nepochopila, ale zamluvila jsem si příští místo v tom nejlevnějším počítačovém kurzu, bych se tam dostala. Navíc je přeci taková době, kdy opravdu každý zaměstnavatel požaduje od svého zaměstnance, aby uměl více než jen základy na počítači. Dokonce jsem se to dozvěděla, že i uklízečka musí umět základy počítače. Alespoň ty základy. Prý se tam všechno zapisuje, a to včetně i úklidu nebo co se má koupit za čisticí prostředky, aby bylo všechno v pořádku. A jak jste na tom s počítačem vy? Znáte ho dokonale nebo máte také mezery?