Myslím si, že politika je opravdu všude ve světě různá. Nikdy není to, že by politika byla někde úplně stejná. Kolikrát slýchám také různé názory, že politiku nemá vůbec někdo rád a já se vůbec nedivím. Ale abych pravdu řekla, tak já se ani vůbec nedivím, protože politika je taková, že někdy je to opravdu hrozné politiku poslouchat. Já osobně bych například nemohla být vůbec politik. Také by mi dokonce vadilo, kdyby třeba můj přítel nebo manžel byl politik a já bych potom také byla v hledáčku všech různých novinářů a tak podobně. Proto jsem si řekla, že raději budu sedět doma, než abych byla zapletená v politice.

Politika je všude.

Kdežto ale třeba například můj otec a něco úplně jiného. Můj otec se úplně vidí v tom, že by byl dobrý politik anebo něco podobného. Můj otec má moc rád politiku. A to opravdu ve velkém. Dokonce si pořídil některé dvě knihy, které byly biografie nějakých významných politiků. Já jsem si řekla, že politika mě zajímá pouze do té doby, do konce dvacátého století. Jakmile už byl Tomáš Garrigue Masaryk, tak už by mě to nějak nezajímalo. Mě to baví, ale jen vzdálená taková historie politiky. A tohle je docela zajímavé, protože o historii se zajímám tak všeobecně.

Politika někoho zajímá hodně.

Baví mě skoro všechno a taky mám doma různé knihy o druhé světové válce. V té době musela být politika a ekonomika opravdu zajímavá, ale jsem opravdu ráda, že jsem tohle vůbec nezažila. Říkám si, že když už je různá politika, že by všechno mělo být opravdu lepší a také slušné, protože když se jedná o politiku, kde je všude smutno a také násilí, tak je to velice špatné. A všichni víme, světová politika je docela náročná. Opravdu je všechno různé a jsou různí lidé, kteří se o politiku zajímají a také se o ni zajímají. Jinak by to nebylo ono. Každý člověk se o něco zajímá anebo každý člověk má jiné záliby.