Pokud také máte na zahradě bazén, tak jste určitě už přemýšleli, jaké by to asi bylo, kdybyste měli sůl v bazénu. Nemyslím tím obyčejnou kuchyňskou sůl anebo podobně, ale myslím přímo mořskou sůl. A to sůl do bazénu. Sůl do bazénu můžete nakoupit například na webové stránce chlorito.cz, kde najdete klasickou sůl do bazénu anebo mořskou sůl do bazénu. Mě se líbí opravdu mořská sůl do bazénu. Když jsem tohle potom dala do našeho bazénu, který máme starý už asi dva nebo tři roky, tak malé děti se málem zbláznily. Já jsem si myslela, že to bude pro děti veliké překvapení, že vlastně v bazénu budeme mít mořskou vodu.

Věřili by jste tomu, že tohle je sůl?

Řeknu vám, že děti byly opravdu hodně překvapené, skoro až brečely, protože se lekly, proč ta voda je tak slaná? Já jsem jim tam zapomněla bohužel říct, aby si daly pozor, že až budou skákat do bazénu, aby si nenamáčely hlavu, aby jednoznačně tu slanou vodu neměly v očích. Tohle jsem zapomněla, takže potom, když děti se dozvěděly, že voda v bazénu je slaná, že je tam mořská sůl do bazénu, tak pištěly a rychle z bazénu vylezly. Zkoušela jsem jim říct, že je to zdravá voda a že takhle vlastně chutná moře. Od té doby, když jsem jim řekla, že takhle slaná voda je v moři, tak děti už říkají, že by k moři v životě nechtěly, a přitom se tam tak vždycky těšily.

Léto bez moře si nedokáži představit.

Nakonec to dopadlo tak, že jsme museli celý bazén s ředit obyčejnou vodou. Opravdu hodně mě to mrzelo, protože takhle mi doma zbyla sůl do bazénu. Ale udělali jsme to s partnerem tak, že jsme si pořídili nějaký malý nafukovací obyčejný bazén, do kterého jsme si dali právě sůl do bazénu. Byla to mořská sůl do bazénu a my tam relaxujeme. Řeknu vám, že to velice příjemné, protože to odstraní zrohovatělou kůži na vašem těle. Navíc je to skvělé, když třeba máte nějaké atopie anebo ekzémy. Vždyť se přeci jezdí i na různé rehabilitační pobyty k moři, kde je sůl, když máte třeba různé zdravotní problémy.