Technika jsou věci úplně všude kolem nás. Technika nás obklopuje, a to úplně všude, i když si to vůbec neuvědomujeme. Já sama jsem byla vždycky velice potěšena a také mě těšilo, když mi moji sourozenci třeba s něčím pomohli, čemu jsem nerozuměla, protože já nejsem vůbec technický typ. Vůbec nerozumím tomu, když mám udělat něco technického. Proto jsem si také řekla, co asi se můžou vyučovat studenti na technických fakultách a tak podobně. Protože já sama bych tomu vůbec nerozuměla. Já jsem spíše takový typ člověka, který pečuje o druhé, takže zdravotní škola pro mě byla opravdu jasná volba.

S technikou je vše lepší.

Kolikrát jsem si říkala, že jsem měla jít raději studovat zdravotnickou školu než ekonomickou. Sice ekonomka není úplně jako Technická univerzita, ale také to je docela složité, čemuž jsem opravdu velice často nerozuměla. A to hlavně když jsem třeba potřebovala seštelovat mobilní telefon anebo televizi. Takové technické vymoženosti jdou opravdu mimo mě. A i když mi mnoho lidí říká, že mobilní telefon je úplně tak jednoduchý, že ho má opravdu každý. Sice ano, s tímhle souhlasím, že mobilní telefon má úplně každý člověk. V dnešní době je to zcela normální.

Technika je různá.

Proto jsem také byla velice překvapená, když mi třeba můj kamarád řekl, že on by se styděl někomu říct, kdyby potřeboval pomoct s mobilním telefonem. Podle mého názoru tohle je úplná hloupost. Proč bych se styděla někomu něco říkat, když bych tomu nerozuměla? Samozřejmě, že já se nestydím a když nerozumím něčemu, a to například technice a mobilnímu telefonu nebo počítači, tak se vůbec nebudu bát a stydět a klidně požádám o pomoc. A nevidím na tom vůbec nic špatného. Chápu, že se mnoho lidí může stydět. Protože je také mnoho lidí, co se tomu dříve věnovali, ale už na technické věci pozapomněli, a tak tomu nerozumí. Já ale na tom nic špatného nevidím.