Každý, kdo vlastní zahradu má nesmírnou výhodu. Jistě to známe všichni, když v teplých letních dnech můžeme pobývat venku a nejlépe na vlastní zahradě. Když je hezké počasí, ocení to určitě každý, když má kde složit hlavu. Není nad to, posedět si se svými nejbližšími pod širým nebem ve své zahrádce. Ještě lepší je, když máte svůj bazén a můžete využívat této obrovské výhody, která se nepoštěstí každému. Bazén je obrovskou výhodou v parných létech, kterou ocení jistě každý. Na každého totiž není koupat se na veřejných koupalištích anebo v přírodě. Doma máme své pohodlí a soukromí, které je k nezaplacení.

filtrace bazénu

I malý bazének se počítá a dokáže splní svůj účel. Ať už máte velký bazén či malý, potřebuje svou údržbu a neustálou kontrolu. Nikdo se přeci nechce koupat v zanešené a zkažené vodě. Jak se nejlépe starat o bazén? Nestačí se starat a udržovat pouze vodu. I bazén jako takový potřebuje naši pozornost, jinak jeho životnost nebude dlouhá. Základem je mít podložku pod bazén čili geotextilii, která chrání náš bazén. Bazén tak není v přímém kontaktu s terénem a jeho životnost se tím rozhodně prodlouží. Nezapomínejte také na zazimovací plachtu, která bazén ochrání mimo sezónu!

do bazénu

V zimním období je bazén velmi namáhán a opotřebováván nepříznivými vlivy, tudíž je nutné je chránit. Nezbytné je chránit i vodu před znečištěním. Základem je dobré filtrace a čisticí prostředky, které udrží vodu stále průzračnou. Je nezbytné chránit vody i před řasami a zápachem. Pravidelně byste měli kontrolovat pH vody a zjišťovat stav, zda voda ve vašem bazénu je v optimálním stavu. Jenom tak zjistíte, že je vše v pořádku a vy se v této vodě můžete dál bez obav koupat. Za zvážení jistě stojí také ohřev vody, který můžete řešit různými způsoby. Bazén pak můžete využít i v chladnějším období, což se rozhodně vyplatí.