Proč, se do panelového domu nevejde velká kuchyň, kterou byste si tak moc přáli. Není to o tom, že byste jí mít nemohli, ale jde spíše o to, že byty na to nejsou uzpůsobené. Když se stavěli bytové domy dříve, hlavním bylo, aby tam kuchyně byla, ale už se neřešil prostor. V dnešní době, když se staví panelový dům, už se přemýšlí trochu jinak a je vidět jak na samotném provedení, tak na realizaci bytu. Ve většině případů máte kuchyni již propojenou s kuchyňským koutem a obývacím pokojem, aby byla místnost velká a mohla dýchat. Maximálně se obývací prostor odděluji zdí, ale neuzavře se úplně, jen aby byla kam dát televize se skříní, na které stojí.

malé rohové kuchyně

Neumíte si to představit, ale je to naprosto jednoduché. Ovšem každý projekt může být trochu jiný a vy tak můžete vidět pět nových bytů s úplně jiným provedením a uspořádáním. Ve starých bytech narazíte na naprosto totožné byty a nic vás v nich nepřekvapí. Každý byt má úplně to stejné provedení. Do starého bytu, který si můžete nechat zrekonstruovat, aby byt vypadal skvěle a podle vašich představ, musíte do něj vložit nemalé peníze a udělat spoustu úprav. Výměna celého bytového jádra, dveří a možná i bourání nějaké ty stěny nebo příčky, když to nebude jedna s těch nosných, to by nebylo opravdu dobré.

malé rohové kuchyně

Nemůžete zbourat nosnou zeď, i když to moc chcete, protože byste narušili statiku celého domu. To vám nikdo nedovolí a hlavně si to nevezme nikdo na svědomí z firem, které vám realizaci nového bytu budou dělat. V bytovém domě si můžete nechat udělat krásnou malou rohovou kuchyni, která vám poslouží a bude funkční a praktická. Nebude to jedna z těch obřích kuchyní, kde byste jí měli propojenou rovnou i s obývacím pokojem, ale rozhodně může být pěkná a praktická. Když hledáte prostor a velké místnosti, nesmíte hledat ve starých panelových domech, tady rozhodně neuspějete.