Už se vám někdy stalo to, že se váš bazén v průběhu léta znečistil tak, že jste na hladině nebo na stěnách bazénu viděli řasy a povlak byl mazlavý? Není to nic neobvyklého, hlavně když zapomenete na bazénovou úpravu. Někteří lidé u svého bazénu nemají filtraci a čistí bazén jen chemicky, kdy nasypou nebo nalijí chemikálii do vody a ta udělá své. Většinou se jedná o látky, které se postarají o likvidaci bakterií a řas. Nemusíte se bát, že by se vám bazén zakalil, když nebudete používat příslušenství s vápníkem. Většinou to zjistíte na obalu dózy, ve které je chemikálie uskladněna.

Chlor šok 1 kg

Když se na to podíváme o něco blíže, jedná se o spoustu přípravků, které můžete používat, ale na úplnou likvidaci jsou jen některé jako třeba Chlor šok 1kg Bazenygluc.cz a více. Jedná se o dravou směs v granulátovém provedení, která se ve vodě velmi dobře rozpouští, tak se nemusíte bát, že by ležela na dně a trvalo jí několik hodin, než by se zcela rozpustila. Jsou to malé granule, nebo pecičky, které ničí veškeré řasy a bakterie. Jak už je uvedeno v názvu, rychlým šokem zničí vše, k čemu jsou určeny. Jednoduše řečeno, vydezinfikují bazén od nečistot a vy budete mít bazén zase k užívání. Není na tom nic složitého jen si správně vypočítat objem granulátu, který přijde do vašeho bazénu.

Chlor šok 1 kg

Většinou, se jedná o množství rozpočítané na objem bazénu. Nemůžete nasypat půlku dózy z granulátem a pak doufat, že pro vás koupání bude příjemné, tak to rozhodně ne, nikdy to nezkoušejte. Vždy se snažte dodržovat dávkování, jinak by vaše bazénová voda mohla byt přesycena a koupání by mohlo mít následky. Můžete se pak osypat nebo vám naskočí nepříjemná vyrážka. Může vám to taky dráždit oči a dýchací sliznici. Jak se říká, nic se nemá přehánět a u chemikálií to platí dvojnásobek. K úpravě bazénů ještě můžete použít pH plus a pH mínus na lepší kvalitu a ideální hodnotu pro lidské tělo. K tomu pak přísluší i rychlejší aktivátory a podobně nebi to jen chlor šok, který vás při úpravě vody bude zajímat.