Zednické práce jsou snadné. Nebo ne?
Mnoho lidí si poslední roky myslí, že zednické práce může dělat kdokoliv. A ono to tak skutečně vypadá, když se na některé stavby podíváte. Spousta lidí se hrne dělat zedničinu, protože mají dojem, že se to naučit za pár dní. Realita je ovšem na míle vzdálená představám každého, kdo se do toho pustil po hlavě, i když k tomu nemá dostatečné vzdělání. Ne nadarmo se obor zedník vyučuje na učilišti. Není to jen o tom bezhlavě lepit cihly na sebe, ale musí se u toho přemýšlet, což si mnoho lidí neuvědomuje.

zateplená fasáda

Stavební práce zahrnují nejen vědomosti ze školy, ale i praxi. Kdo u práce nepřemýšlí, ten může investorovi způsobit opravdu velké potíže. Během stavby by měly být dodrženy nejen přesné postupy a použity kvalitní materiály, ale samozřejmě by měla být dodržována i bezpečnost práce. A i ta je často porušována ze strany lidí, kteří si myslí, že na zednických pracích není nic těžkého. A když si potom od takových umělců objednáte třeba rekonstrukci, nejspíš se budete hodně divit výsledkem.

nezateplená fasáda

Nepouštějte se do toho
Pokud hledáte někoho kdo provádí spoustu zednických prací, podívejte se na mou práci. Zabývám se nejen stavbami nových staveb, ale i rekonstrukcemi. Mou specializací jsou zateplovací práce. Mnoho lidí kvůli zvyšování cen energií hledá způsoby jak ušetřit, a právě zateplení je jednou z cest. Zateplení fasády, střechy a výměna oken a dveří by měla být tím, co uděláte jako první, když vám zdraží zálohy. Právě tudy uniká nejvíce tepla. Jaromír BASEL – profesionální stavební práce vám poradí jak postupovat.

Ani zateplení není jednoduché. Je potřeba vědět jakou tloušťku materiálu použít, musí se spočítat tepelná ztráta, a pak se teprve může začít plánovat jaký materiál se použije. I zateplení fasády se může změnit v noční můru. Při nedodržení postupu pro daný materiál může fasáda začít praskat a nebo se loupat, což určitě nechcete.