Léto nám klepe na dveře a vy si zoufáte, že jste se nestačili dostat do formy? Nevadí! Začněte třeba hned. Na to, abyste začali se zdravějším životním stylem, není nikdy pozdě. A nemusíte hned radikálně měnit celý svůj život. Stačí, když ve svém životním stylu pozměníte některé věci tak, aby vám později bylo vaše tělo vděčné.

Více pohybu

Bez pohybu bychom snad ani nemohli existovat. Pokud vás nesužuje nějaké vážné zdravotní onemocnění, nenajdete si žádnou výmluvu, proč se nezačít věnovat alespoň nějakému lehčímu pohybu. Je jedno, jaký pohyb zařadíte. Můžou to být procházky, jízda na kole, kolečkové brusle, běh, plavání či cokoliv jiného. Pokud chcete třeba spíše nabrat svalovou hmotu, určitě stojí za zvážení návštěva fitness centra. Jste-li z Liberce nebo okolí, za pozornost stojí Fitness Liberec Mila Michaliček.

ovoce

Více ovoce a zeleniny

Ovoce a zelenina, zejména jejich čerstvé formy, dodají vašemu tělu spoustu vitamínů a minerálů. Působí tedy nejen na vaše zdraví, ale mají taky povětšinou nízký obsah kalorií, takže jsou určitě lepší volbou než jiné, více kaloričtější jídla, například k svačince. Cena ovoce a zeleniny je v těchto dnech sice vysoká, ale pokud je čerstvé ovoce drahé, zkuste ho nahradit mraženou formou.

Více bílkovin

Bílkoviny jsou pro nás velmi důležité, pokud se snažíme dosáhnout v našem životě nějakých změn. Mají velký sytící efekt, a díky nim tedy budeme sytí delší dobu než například po sacharidech. Také nám pomáhají budovat svalovou hmotu. Zařaďte tedy do svého jídelníčku více jídel bohatých na bílkoviny, jako je maso, ryby, bílé jogurty, tvaroh, vejce nebo luštěniny.

snídaně

Zdravé formy mlsání

Mlsání je jeden z důvodů, proč se nám často nevede v naší snaze změnit náš životní styl. Pokud máte slabou chvilku a sáhnete po čokoládě, čokoládové tyčince, dortu nebo brambůrkách, není to ta nejšťastnější volba. Nahraďte tyto pochutiny zdravějšími variantami. Dejte si ovoce, jogurt s medem nebo si místo brambůrku upečte v horkovzdušné troubě na kolečka nakrájenou zeleninu s kořením.